Aktivnosti knjižnice

Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja

Autor: Lidija Levačić Mesarov, 8. 12. 2023.

Čitanje stranih pisaca prozor je u svijet. Prevoditelji nam otvaraju te prozore. Stoga je itekako opravdano da im je bio posvećen ovogodišnji Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Kakav je to posao i s kojim se sve izazovima u njemu susreću govorila je gošća na završnoj svečanosti kviza održanoj u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu Svetlana Grubić Samaržija. Njezin prijevod knjige Nahoče iz Wammerswalda bio je jedan od naslova koji su se čitali u ovogodišnjem Mjesecu knjige. To su još bili Alexander von Humbolt i Tajni vrt. Na završnoj su svečanosti  jubilarnog 25. kviza izvučeni dobitnici nagrada, a u umjetničkom je dijelu nastupio Triko Cirkus Teatar. Kviz se u organizaciji  Knjižnica grada Zagreba – Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija. Iz naše škole riješilo ga je desetak učenika, a u Zagreb je putovala Ana Širec.

Lidija Levačić Mesarov

Osnovna škola Ferdinandovac / Dravska 66, HR-48356 Ferdinandovac / www.os-ferdinandovac.skole.hr / ured@os-ferdinandovac.skole.hr